Skąd się biorą dane w narzędziach AI? Dlaczego powstają narodowe modele generatywnej sztucznej inteligencji? Kto pozywa o naruszenia praw autorskich firmy tworzące najpopularniejsze narzędzia AI?
Kiedy korzystamy z cyfrowych usług, które świetnie działają, rzadko zastanawiamy się nad tym, jak dokładnie funkcjonują one od strony prawnej czy biznesowej. Tymczasem generatywna sztuczna inteligencja skupia w sobie większość wyzwań prawnych, ekonomicznych, a nawet środowiskowych, związanych z rozwojem technologii cyfrowych. Spójrzmy na tę długą listę pod kątem praktycznych rozwiązań dla instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych oraz firm, i sprawdźmy, jak można z generatywnej AI korzystać bezpieczniej i bardziej odpowiedzialnie.
20 LISTOPADA 2024 r.
10.55 - 11.35
REJESTRACJA
Kamil Śliwowski
Trener kompetencji cyfrowych. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy: Creative Commons. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacją Panoptykon i Szkołą z Klasą. Tworzy kursy e-learningowe, m.in. o zielonych i cyfrowych kompetencjach w INCO Academy. Pisze newsletter poświęcony trendom i technologiom w edukacji (kamilsliwowski.substack.com/), a na blogu Sektora 3.0 publikuje teksty o etycznych, ekologicznych i edukacyjnych aspektach technologii.