Sesja Erasmus+: kompetencje teraźniejszości
Podczas tej sesji oddajemy głos realizatorom projektów Erasmus+ w sektorze Edukacja dorosłych. Prelegenci będą prezentować efekty współpracy międzynarodowej, wypracowane dobre praktyki i narzędzia przydatne dla edukatorów. Skupimy się na projektach dotyczących rozwijania kompetencji teraźniejszości. Zapraszamy!
Jak skutecznie zmieniać nawyki i walczyć o klimat?
Zmiana klimatu i zanieczyszczenie powietrza mogą wydawać się zbyt trudnymi wyzwaniami. Wiele osób zastanawia się, czy jedna osoba może mieć wpływ na takie problemy jak globalny kryzys klimatyczny czy smog, powodowany w Polsce przez miliony kotłów na węgiel i drewno. Stosowanie zasady 3R (Reduce, Reuse, Recycle) pokazuje, że na poziomie indywidualnym możemy się z tym zmierzyć. A miliony takich indywidualnych decyzji są w stanie zmienić rzeczywistość. Poprawa jakości powietrza w Polsce jest efektem miliona pojedynczych decyzji. Dlatego warto stosować zasadę 3R i zacząć tę zmianę od siebie. Pokażę, jak to robić, odnosząc się do metod wypracowanych w projekcie „Take the challenge and start the 3R's: Reduce, Reuse, Recycle. Promoting zero-waste lifestyle among adults”.
21 LISTOPADA 2024 r.
15.40 - 16.00
REJESTRACJA
Ewa Lutomska
Zastępczyni Prezesa Stowarzyszenia Alarm Smogowy. Współzałożycielka Krakowskiego Alarmu Smogowego i Polskiego Alarmu Smogowego – ruchów społecznych działających na rzecz poprawy jakości powietrza. Aktywnie zaangażowana we wszystkie kampanie prowadzone w ramach działalności ruchu, dzięki którym temat zanieczyszczenia powietrza stał się priorytetowym zagadnieniem w skali całego kraju. Wraz z innymi członkami PAS koordynuje działania 60 lokalnych Alarmów Smogowych, których członkowie promują rozwiązania związane z likwidacją źródeł niskiej emisji.
Temat wystąpienia: Jak skutecznie zmieniać nawyki i walczyć o klimat?