Wystąpienie skupia się na kluczowych aspektach, które będą kształtować liderów nadchodzących dekad. Dynamiczne zmiany technologiczne, zrównoważony rozwój, różnorodność i potrzeba adaptacji do nieprzewidywalnych wyzwań wymagają nowego podejścia do przywództwa.
W edukacji przyszłych liderów należy uwzględnić kompetencje miękkie takie jak zdolność adaptacji, innowacyjność, empatia oraz umiejętność zarządzania różnorodnymi zespołami. Istotne znaczenie ma także znajomość technologii, umiejętność budowania zaufania i angażowania pracowników, a także dbałość o zrównoważony rozwój i inkluzywność. Tylko holistyczne podejście do edukacji liderów pozwoli na skuteczne zarządzanie w przyszłości.
21 LISTOPADA 2024 r.
12.05 - 12.45
REJESTRACJA
dr Natalia Marciniak-Madejska
Socjolożka, edukatorka, działaczka społeczna. Dyrektorka Działu Projektów Rozwojowych i Centrum Dostępności w SENSE consulting. Wykładowczyni akademicka i konsultantka w zakresie projektowania uniwersalnego, prostego języka, zarządzania projektami i inkluzywnego zarządzania. Autorka publikacji na temat inkluzji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Członkini Krajowej Rady Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami (2017-2021). Społecznie zarządza organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz kołem gospodyń wiejskich. Ambasadorka EPALE.
Temat wystąpienia: Przywództwo przyszłości. Jakie czynniki uwzględnić w edukacji liderów?